Novice

Projekt poteka pod okriljem Ministrstva za infrastrukturo RS in Konzorcijem partnerjev (Razvojna agencija Sinergija; Focus, društvo za sonaraven razvoj; Cipra Slovenija, društvo za varstvo Alp; Filozofska Fakulteta Univerze v Ljubljani;  IPoP – Inštitut za politike prostora) in se izvaja do julija 2021.

S projektom želimo prispevati k spreminjanju potovalnih navad otrok v vrtcih in njihovih bližnjih ter  posledično k zmanjševanju motornega prometa v okolici vrtcev. Na ta način želimo prispevati k zmanjšanju okoljskih obremenitev, k spodbujanju gibanja otrok in s tem h krepitvi njihovega zdravja.

V vrtcih spodbujamo predvsem izvedbo igre Beli zajček, katere cilj je očistiti zajčkov kožušček. Namen igre je otroke in njihove starše spodbuditi, da prihajajo v vrtec na čim bolj trajnosten način: peš, s kolesom, skirojem, rolerji, poganjalčkom, avtobusom, vlakom.

DOSTOPNOST