Novice

50 kilometrov za 50 let

Zapisala: Eva Lorenčič

Predšolski oddelki s prilagojenim programom, ki spadajo pod OŠ Gustava Šiliha Maribor, letos obeležujejo 50 let delovanja. Ob posebni obletnici so si omislili akcijo z naslovom 50 kilometrov za 50 let. Z akcijo so spodbudili udeležence, da so v mesecu maju prehodili vsaj 50 kilometrov ter na tak način podprli delovanje predšolskih oddelkov s prilagojenim programom.

Za sodelovanje v akciji smo se odločili tudi v skupini Žogice, v kateri se izvaja prilagojeni program za predšolske otroke (razvojni oddelek). Naš oddelek je v ormoškem vrtcu dokaj nov, deluje od januarja 2020. Želimo si, da bi nas ljudje v našem okolju podpirali in razumeli.

Vreme v mesecu maju nam ni bilo ravno naklonjeno, zato smo se za zbranih 50 kilometrov morali res potruditi. Ampak nam je uspelo. Skupno smo zbrali 50,91 kilometrov. Na rezultat smo izredno ponosni. Na sprehodih smo uživali, opazovali naravo, živali, vreme … Za nagrado pa smo si ob koncu meseca maja privoščili sok ter mini piknik v ormoškem parku.

DOSTOPNOST