Novice

MEDNARODNI DAN STRPNOSTI

 

Zapisali: Nataša Grabovac in Mihaela Meško

V skupinah Prijatelji in Radovedne bučke smo 16. 11. obeležili Mednarodni dan strpnosti, društva Eksena. Gre za človekoljuben nepridobiten projekt za vrtce, osnovne in srednje šole, z namenom ozaveščanja pomena strpnosti med otroki in mladimi ter spodbujanja spoštljivih medsebojnih odnosov, razumevanja, sodelovanja, prijateljstva in sožitja. Delavnico smo izvedli v obliki kroga strpnosti, otroci so povedali, kaj je to strpnost, spoznavali pa smo jo tudi preko interaktivne igre za spodbujanje in krepitev življenjskih veščin. V nadaljevanju so otroci poslušali pravljico Grdi raček (Hans C.A.), se pogovarjali o prebrani vsebini in izpostavili tiste, ki so izražale nestrpnost ali strpnost. Te vsebine smo v različnih likovnih tehnikah in z različnimi likovnimi sredstvi prenesli na risalne liste.

Likovne izdelke smo razstavili v avli našega vrtca pod naslovom Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo 2021/22: »Z drugimi ravnaj tako kot si želiš, da bi drugi ravnali s tabo«.

 

DOSTOPNOST