Novice

Pitje čaja malo drugače

Letos smo v vrtcu Velika Nedelja v program decembrskih dni vključile tudi čajanko, ki smo jo izvedle v petek, 17.12.2021 dopoldan. V prazničnem vzdušju smo ob prijetni glasbi, ob soju svečk prebujali čute ter se seznanili z vrstami različnih domačih čajev, ki smo jih pripravile vzgojiteljice. Najprej smo kamilice, žajbelj, meto in meliso povonjali ter jih s poparkom omenjenih zelišč tudi pokusili. Seveda smo se ob čaju sladkali s piškoti, ki smo jih spekli v vrtcu skupaj z otroki. Tako druženje omogoča, da otroci začutijo stik z drugimi. S tem razvijajo svoje komunikacijske sposobnosti in začnejo bolje razumevati družbene odnose. Pitje čaja ni le naša vsakodnevna priložnost za negovanje sebe, ampak hkrati tudi za povezovanje z otroki, kar je bil tudi naš namen.

DOSTOPNOST