Novice

Sankanje

Zapisala: Eva Lorenčič

Dejavnosti v skupini Žogice, ki potekajo v tem tednu, so v stilu zimskih olimpijskih iger, ki trenutno potekajo v Pekingu. Otroci so se tekom tedna seznanili z olimpijskimi krogi ter bolj znanimi zimskimi športi, pogovarjamo pa se tudi o drugih aktivnostih na snegu. Četrtek, 10. februarja, smo tako izkoristili za sankanje na smučišču Globoki klanec. Čeprav smo ujeli še zadnje zametke snega, smo se imeli odlično. Otroci so razvijali svoje gibalne spretnosti s hojo na hrib, učili so se hkrati za sabo vleči sani. Največje veselje pa je bilo spuščanje po hribu navzdol. Kot pravi sankači smo imeli s seboj topel čaj ter prigrizke. Vreme nam je bilo več kot naklonjeno. Združili smo tudi prijetno s koristnim ter sankanje izkoristili za druženje s prijatelji iz OŠ Stanka Vraza.

DOSTOPNOST