Novice

PUST PRI BALONČKIH

 

Zapisali: Alenka Sagadin in Mojca Plavec

V mesecu februarju smo se posvetili pustu. Preko slikovnega gradiva smo spoznali domače etnološke maske, ter se dodobra podali v odkrivanje klovna. Spoznali smo njegove značilnosti (kaj počne in kako je oblečen). Naredili smo si vsak svojega klovna iz lastnega portreta.

Matematično smo klovnu okrasili klobuk ter ga sestavljali iz delov telesa. Za težje prepoznavnost nas samih smo si izdelali in okrasili še pustna očala. Pridružili smo se obeležiti dnevu za otroke z redkimi boleznimi in v ta namen izdelali pustne maske in samostoječe figure zebre.
V pustnih maskah smo se predstavili vsem otrokom iz našega vrtca. S pomočjo kurenta v skupini smo premagovali strah pred le to pustno masko ter se tudi sami preizkusili v tej vlogi maske. Udeležili smo se tudi srečanja s kurenti na Mestnem trgu v Ormožu.

 

DOSTOPNOST