Novice

POHOD NA BOČ

Zapisali vzgojiteljici: Katja Luknjar in Marjetka Grof

V soboto, 26.3 2022 smo izpeljali izlet na Boč.

Otroci, ki obiskujejo obogatitveno dejavnost »Mali planinec« v vrtcu Velika Nedelja, so se v spremstvu staršev, mentoric (4) in v organizaciji skupaj s PD Maks Meško iz Ormoža, z g. Marjanom Kukovcem, z avtobusom zapeljali do koče na Boču.

Ob druženju z malimi pohodniki (17) in njihovimi starši iz vrtca Miklavž pri Ormožu, iz vrtca Navihanček iz Središča ob Dravi in  vrtca Ormož  ter z nekaj prijatelji iz Ukrajine (10), smo se za ogrevanje sprehodili do rastišča v neposredni bližini in se nato povzpeli do stolpa na vrhu.

Med slovenskimi pomladanskimi rastlinami gotovo izstopa velikonočnica (Pulsatilla grandis), predvsem zaradi velikih, razprostrtih svetlo vijoličastih cvetov, ki so po zunanji strani gosto svilnato dlakavi ter se odpro v času, ko so travniki še čisto zimsko pusti. Dlakavost, ki daje rastlini poseben čar, je ‘kožuh’ za preživetje morebitnih jutranjih zmrzali. Glede na ime rastline bi pričakovali, da cveti okoli velike noči, vendar se odpro cvetovi navadno že bolj zgodaj, od konca februarja do sredine marca.

 Dejavnosti:

  • vožnja z avtobusom,
  • opazovanje cilja med vožnjo (Boč),
  • druženje s starši, spremljevalci,  z drugimi otroki,
  • igre,
  • ogled rastišča velikonočnice,
  • hoja po markirani poti – vzpon na vrh (stolp 979m),
  • upoštevanje navodil in dogovorov (motivacija),
  • počitek pri koči, malica, igre, spoznavanje štampiljke,
  • veselje ob osvojitvi vrha in sestopa.

 

DOSTOPNOST