Novice

Obiskali smo kmetijo

Zapisali: Eva Lorenčič in Lara Kosi

Na velikonočni petek smo se Žogice podale na krajši izlet, obiskale smo bližnjo kmetijo v vasi Stanovno. Tja smo se odpeljali s kombijem, na kmetiji pa nas je sprejela gospa Mihaela s svojo družino. Kot pravi kmetje smo obuli gumi škornje ter se odpravili na potep. Najprej smo pozdravili psičko Vivo, ki je bila otrok izredno vesela. Pri kokoših so otroci pobrali jajca ter jih nahranili s koruzo. Obiskali so pujse, poslušali so, kako se oglašajo. Na pašniku so si ogledali ovce ter jih pogostili s kruhom. Malo ovčko so na dvorišču tudi božali in jo nahranili z mlekom. Tekom obiska so opazovali tudi druge stvari, ki jih najdemo na kmetiji – ogledali so si traktor, se igrali na hlodih. Gostiteljica je otroke postregla s sokom ter čokoladnimi jajčki, otroci pa so šoferju in gostiteljici v zahvalo podarili pisanke.

DOSTOPNOST