Novice

Nočitev v vrtcu in noč knjige

Zapis in foto: vzgojiteljice skupin Prijatelji in Radovedne bučke

22.4. smo otroci in vzgojiteljice iz skupin Radovedne bučke in Prijatelji prenočili v našem vrtcu z namenom, da obeležimo Svetovni dan knjige in s tem dogodek Noč knjige. Gre za prostovoljni samoorganizirani mednarodni projekt, ki se letos odvija sedmo leto zapored širom sveta. Projekt poteka kot družbena akcija in povezuje številne lokalne prireditelje, ki samostojno izbirajo in izvajajo kulturne vsebine.

Vzgojiteljice smo vsebine, načrtovane v duhu srčnosti in poguma promovirati knjigo in brati v družbi, izvedle v sodelovanju s knjižničarko Nino Šulek, študentko Evo Štampar Ivanuša in go. Majo Botolin Vaupotič. Eva je otrokom prebrala pravljico Kraljična na zrnu graha (Hans Christian Andersen), sledilo je ustvarjanje interaktivne knjige, ki jo bomo podarili otrokom v razvojni oddelek. Z go. Majo Botolin Vaupotič smo se ob zgodbi Skrivnosti grajskega parka sprehodili po mestnem parku. Z lanternami, ki so jih otroci izdelali sami, pa smo se sprehodili do knjižnice na srečanje s knjižničarko Nino Šulek, ki je otrokom s kamišibajem predstavila slovensko ljudsko pravljico Bela kača s kronico.

V vrtcu je nočilo 29 otrok in štiri vzgojiteljice. V nadaljevanju pa preberite, kakšne vtise je otrokom pustil ta posebni dogodek:

 • Naučila sem se, da drevesa dajejo kisik.
 • Hodili smo po poti grofice Irme.
 • Kjer je ormoški bazen je imela grofica Irma tenis igrišče.
 • V knjižnici moramo biti tiho, da ne motimo drugih.
 • Naučil sem se, da sveča v lanterni čez nekaj časa ugasne.
 • Kamišibaj je malo gledališče.
 • Knjige so lahko zelo majhne ali pa zelo velike kot velikan.
 • Lanterno si lahko izdelamo sami.
 • Grofica Irma je imela rada kače.
 • Če si nekaj močno želiš, se ti to uresniči.
 • V vrtecu lahko prespim brez mame.
 • Znam poskrbeti za sebe.
 • Znam sam zaprti kufer.
 • Znam sama poskrbeti za čiste zobe.

Več o dogodku Noč knjige si lahko preberete na https://2022.nocknjige.si

 

DOSTOPNOST