Novice

Španija – Erasmus+

Zapisala: Lara Kosi

V mesecu decembru so se štiri strokovne delavke, Marjetka Grof, Eva Lorenčič, Ivanka Jurgec in Lara Kosi, v sklopu projekta Erasmus+, odpravile v Barcelono. Tam so si ogledale enega izmed javnih vrtcev in ugotovile, da sta si vzgojno-izobraževalna sistema dokaj podobna, imata pa vsak svoje posebnosti. Ker smo stkali zelo dobre prijateljske vezi, so nam tamkajšnje zaposlene vrnile obisk. Pilar, Monica in Ainhoa so se nam pridružile 11. aprila in bile z nami do srede, 13. aprila. Kljub temu, da so bile časovno zelo omejene, so si uspele ogledati vrtec Ormož in enoto Velika Nedelja, sodelovale so pri dejavnostih, ki so jih pripravile vzgojiteljice po različnih starostnih skupinah, podrobneje spoznale naš način dela ter spoznale mesto Ormož in njegovo okolico. Bile so navdušene nad izgledom in urejenostjo vrtca ter igralnic, pohvalile so delo naših strokovnih delavk, bile so presenečene nad samostojnostjo naših otrok, od najmlajših do najstarejših. Z željo po nadaljnjem sodelovanju so se odpravile domov polne novih vtisov, idej in zamisli, ki jih bodo poskušale vpeljati v svoje delo.

 

DOSTOPNOST